Oğuzhan Yılmaz Sensei

Oğuzhan Yılmaz Sensei, İda Dojo’nun kurucusu ve baş eğitmenidir. Aikido eğitimine 2000 yılında Hacettepe Üniversitesinde başlamıştır. 2001 yılından itibaren çalışmalarına, Ayhan Kaya Sensei’nin öğrencisi olarak devam etmiştir ve şu an Hombu Dojo Aikikai (Aikido World Federation) onayıyla 3.Dan sahibidir.

2009′da, Ayhan Kaya Sensei yönetimindeki  İstanbul Aikikai organizasyonun Ankara baş eğitmeni unvanıyla Ankara Aikikai Fudoshin Dojo’yu kurarak, yetişkin ve çocuklara özel dersler vermeye başlamıştır. Ardından 2018 yılı sonunda Burhaniye/Balıkesir’e yerleşmiş ve bu kez İda Dojo’yu kurmuştur.

Bugüne kadar eğitimine aralıksız devam ederken, Hiroshi İkeda Shihan, Chiristian Tissier Sensei, Kevin Chote Sensei, John Messores Sensei gibi isimlerle çalışma şansı bulmuştur.

Bununla beraber  Oğuzhan Yılmaz, bir çok yerel ve uluslararası sivil toplum organizasyonunda çeşitli görevler almıştır. Greenpeace Uluslararası Çevre Organizasyonu’nda proje koordinatörlüğü yapmış ve 12 yıl süresince tüm çalışmalarda gönüllü olarak yer almıştır. Bu bakış açısıyla Aikido çalışmalarını, çevresine ve kendine saygılı bireylerin yetişmesine katkıda bulunacak şekilde sürdürmektedir.

Aynı zamanda amatör bir yazar olarak, 2010 yılından beri, deneyimlerini ve konuyla ilgili üst düzey eğitmenlerin yazılarından yaptığı çevirileri  “Boş Ayna” adlı blogta yayınlamakta ve aynı zamanda “Prensese Mektuplar” adlı blogda yazmaktadır.

Posted in Aikido, Sensei and tagged , , , , .