İçeriğe geç
Anasayfa » Blog » Dojodan Açık Mektup

Dojodan Açık Mektup

Sevgili dostlarımız, velilerimiz, öğrencilerimiz… Sizlere gönülden bir havadisimiz var.

Bizim, İda Dojo eğitmenleri olarak bir araya gelmiş olmamızın bir çok önemli sebebi var. Ancak belki de en önemlisi, uğraştığımız alanların bizler için bir yaşama sanatı, başka bir deyişle kendimizi ve yaşamı anlamlandırma, öğrenme, anlama, keşfetme ve küçük gezegenimizin hayrına elimizden gelen katkıyı koyabilme yöntemi olmasıdır. Dolayısıyla uğraştığımız alanlar bizler için hiç bir zaman ticari bir meta, alınıp satılabilen bir ürün olmamıştır. Bizim sanatlarımızın gerçek ürünleri bizzat bizleriz.

İda Dojo ise hayatlarımıza güzellikler katan öğretileri başkaları ile paylaşmak ve öğrendiklerimizin karşılığını vermek için bir mekandır, araçtır. Biz müşteri değil, samimi, düşünen, kafa yoran, karşılıklı birbirimizden öğrenebileceğimiz, paylaşabileceğimiz dostlarımız ve öğrencilerimiz olsun istiyoruz. Hep birlikte yaşama katkı koyan ve bunu ihtiyaç duyan insanlara ulaştırabilen bir topluluk olmanın hayalini kuruyoruz.

Bununla da yetinmiyoruz. Bugün bizler gibi bir topluluğun desteğine ihtiyaç duyan kişilerin sesi olmak, onları sizlerle buluşturabilmek istiyoruz. Topluluk destekli yayıncılık Ekofil için dağıtım noktasıyız ve yaşadığımız bölgenin güzelliklerini paylaşan küçük üretici dostlarımız için etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Özetle zihni, bedene ve gezegene iyi gelenlere, gücümüz yettiğince alan açmak istiyoruz.

Her ne kadar hayal kurmaktan asla vazgeçmesek de gerçekleri de bir kenara bırakmıyoruz. Elbette tahmin edersiniz ki bu iyimser tablo ile bir mekanı bugünlerde ayakta tutmak kolay iş değil. Zor zamanlardan geçiyoruz ve şu an önceliğimiz İda Dojo’nun varlığını sürdürmesini sağlamak. Bu sebeple yardımınıza ihtiyacımız var. 

İda Dojo’da ödenen aidatlar aidiyetinizle ilgilidir, kaç saat derse geldiğiniz ile değil. Çalıştığınız disiplin için açılan tüm derslere, eğitmenin onayını alarak katılabilirsiniz. ( Keza eğitmenin kafasında bir plan vardır. Takip edersek daha verimli çalışırız. ) Dolayısıyla bir saat derse de gelseniz 50 saat derse de gelseniz aylık aidat aynıdır. Bunu gözeterek, aidatlarınızı her ayın ilk iki haftası içinde  (1.-15.) ve düzenli olarak öderseniz bize çok yardımcı olursunuz.

Siz ya da katılmak isteyecek bir arkadaşınız maddi zorluk yaşıyor olabilir. Lütfen bu konuda bizim iletişim kurmaktan çekinmeyin. Öğretinin tek karşılığı para değildir. Belki takas yaparak, belki sorumluluk alarak, belki de bir çorba kaynatarak katkı koyabilirsiniz.

İda Dojo’da katıldığınız çalışmalardan memnunsanız ve sosyal medya kullanıyorsanız, hesaplarımızı takibe alın ve gönderilerimizi paylaşın. Çevrenizde derslerimizden fayda görebileceğinizi düşündüğünüz kişilere tavsiye edin. 

Derslere katılmadıysanız ama bir fikrininiz, bir öneriniz varsa kahve içmeye uğrayın. Birlikte neler yapabiliyoruz bakalım.

Biz kapılarımızı kapatarak değil, açarak, bir araya gelerek, paylaşarak ve birbirimizden öğrenerek var olabileceğimize ve birlikte daha güzel şeyler yapabileceğimize inanıyoruz…

İDa Dojo Yaşama Sanatı Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir