İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Eda Günel ile Tao Vinyasa & Derin Gevşeme

Şubat 11 @ 11:00 12:30

11 Şubat Pazar 11:00 – 12:30
Kayıt gereklidir: 0505 700 31 05

Tao Vinyasa, yoganın yanı sıra savunma sanatları, tai chi, modern dans etkileri taşıyan, doğadan ve canlılardan esinlenilerek dizayn edilmiş bir yoga stilidir. Denge, güç, esneklik, akışkanlış barındıran üç farklı ana seri ile bedendeki eril (yang) enerji uyandırılırken, aynı zamanda “chi” enerjisi üzerine çalışılır. İçerisinde koreografi bulunan, kendi içinde bir bütünlük içeren ve öğrenildikten sonra kolayca kendi kendine uygulanabilen seriler, statik olarak pozlarda kalmayı tercih etmeyen, akışkanlığı, dansı sevenler farklı bir yoga yaklaşımıdır.

1,5 saat sürecek bu uzun derste Tao Vinyasa serilerinin ön hazırlığı olarak eklem yogası, hatha yoga ve power yogadan faydalanacağız, bedeni hazırladıktan sonra müzik eşliğinde bu derse özel hazırlanmış Tao Vinyasa bir serisini öğrenerek uygulayacağız. Son bölümde, dersin tamamlayıcısı olarak yin pozlardan destek alacağımız, bedende, zihinde birikmiş olan yoğunluğun yerini dinlenmiş bir bütünlüğe bırakmamızı destekleyen derin bir gevşeme pratiğini deneyimleyeceğiz.


11 Şubat Pazar 11:00 – 12:30
Son Başvuru Tarihi : 10 Şubat

Kimler Katılabilir?
Her seviyeden yoga severe açık ve uygundur.
Uzman : Eda Günel

Eda Günel Kimdir?

Yaşamı boyunca harekete ilgili olan, çeşitli spor dallarını deneyimleyerek büyüyen Eda, liseden sonra sağlık nedeni ile spor eğitmeni olma hayalinden vazgeçmiş ve idari hizmetler alanında eğitim görmüştür. Çeşitli kurumlarda çalışmış aynı zamanda hareket ile bağını sürdürmüştür. Doğaya duyduğu yakınlık ile dağcılık, tırmanış vb.sporlar ilgilenmiştir ve 2013 yılında yaşadığı fiziksel bir sorun nedeniyle doktoru tarafından yogaya yönlendirilmiştir. İyileştikçe yogaya ilgisi artmış ve 2018 yılında Nefess Yoga’da, Arzu&Yelina ile 200 Saat Hatha Yoga Temel Eğitimini tamamlamıştır. O zamandan beri merakını uyandıran ve tamamlayıcı olarak hissettiği, ihtiyaç duyduğu eğitimleri almaya devam etmektedir.

Derslerinde yoganın, bütün ile bağlantıyı hatırlatıcı etkisinden, fiziksel beden-sinir sistemi -enerji bedenini birlikte ele alış halinden faydalanmaktadır. Yıllar içinde daha fazla öğrenme ve paylaşma isteğini ile eğitimlerine ve eğitimini tamamladığından beri aktif olarak ders vermeye devam etmektedir.
Yoganın iyi yapmaktan ziyade iyi olmakla ilgili halini paylaşmaya devam ediyor.

Rehberlik Ettiği Alanlar Arasında;
Hatha Yoga, Tao Vinyasa, Hamile Yogası, Yin&Yang, Power Yoga ve Meditasyon seansları ve Ekoloji İçerikleri yer almaktadır.

Aldığı Eğitimlerden Bazıları;
Hatha Yoga Uzmanlaşma Programı
Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı
Meditatif Bakış ve Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı
Vipassana Meditasyonu
Godfrey Devereux ile Bütünlükle Yoga Öğretmek
Yoga ve Somatik Farkındalık Programı
Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlaşma Programı
Yin Yoga Uzmanlaşma Programı
Permakültür Tasarım Uzmanlığı
Ekolojik Okuryazarlık Uzmanlığı
Dağcılık ve arama kurtarma, dalış vb. doğa sporları

İda Dojo Edremit

Cennetayağı Mh. 799. Sk. No: 10/A Edremit
Balıkesir, 10300 Türkiye
+ Google Haritalar
+905057003105
Mekan sitesine git

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir