İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

“Hareket Araştırması” Atölyeleri

23 Kasım 2022 @ 17:00 24 Kasım 2022 @ 21:00

21 Kasım haftası akrobat, dansçı ve hareket araştırmacısı 2 misafir eğitmeni ağırlıyor olacağız. Kontak doğaçlama, axis syllabus, juggling, tai chi, kung fu gibi farklı pratiklerden beslenen ve bunları paylaşmak üzere dünyayı gezen Luka ve Alice Çarşamba ve Perşembe akşamları “Hareket Araşırması” Atöyeleriyle bizlere olacak. 

Doğaçlama / Kompozisyon Araçları
23 Kasım Çarşamba- 17:00-19:00

Eşli Çalışmalarda Hareket Araştırması
24 Kasım Perşembe – 19:00-21:00

Kayıt olmak mesaj atmayı unutmayın… 
*Atölyeler İngilizce olacak, çeviri yapılacaktır. 
Alice Paccamiccio  & Luka Petkovic: @elevante_project

Doğaçlama / Kompozisyon Araçları // Improvisation/composition tools research 

23 Kasım Çarşamba (23 November Wednesday) – 17:00-19:00 

Yeni hareket yolları ve kalitelerini, mekanın ve diğer hareketli bedenlerin farkında olarak oyunbaz ve meraklı bir şekilde araştırıyor olacağız.  Çeşitli grup çalışmalarıyla bedenlerimizi, sesimizi, dikkatimizi ve alanın bize verdiklerini kullanarak birlikte araştırıyor olacağız. Burada keşfettiğimiz araçlar bireysel ya da grup araştırmasında, doğaçlama ve kompozisyon yaratırken kullanılabilir. 

It is about being playful and curious of reseraching new patterns and qualities of movement while being aware of the space and individuals kinespheres. We will research together through group exercises using our bodies, voice, attention and what the space will offer us. The tools explored can be used by the partecipant for individual or group research, improvisation or composition process.

Eşli Çalışmalarda Hareket Araştırması / Partnering tools research

24 Kasım Perşembe (24 November Thursday)- 19:00-21:00

Eşli çalışmalarda bağlantıyı koruyarak hareket etmenin yollarını; dinleme, gözlemleme, tepki verebilme ve bedeni organize etmek yetilerini geliştirerek keşfedeceğiz. Farklı temas ve hareket kalitelerine dayanan çeşitli oyunlar ile beden farkındalığını geliştireceğiz. 

Exploring tools and  possibilities of moving in connection with a partner by developing skills like listening, observing, being reactive and organizing the body. We will go through specific games which will be based on different kinds of touch, moving qualities, weight awareness and distribution.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir