İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Sibel Okan ile Sesle Meditasyon

Ocak 28 @ 13:00 15:00

Tarih: 28 Ocak Pazar, 13:00-15:00

Ses küresi içinde meditatif bir çalışmayla yeni seneye başlamaya ve niyetlerini belirlemeye ne dersin?
Başlamak istediklerini keşfetmek için listeler yapmak zihinde kalmayı, sürekli düşünmeyi tetikleyen bir kısır döngü yaratabiliyor. Bazen kapasitemizden fazla sorumluluk yükleyebiliyoruz kendimize ve birkaç ay sonrasında tükenmiş hissederek birçoğunu yarım bırakabiliyoruz.

Başlangıçlarımıza zihinde, kendimizden ve başkalarının bizden bekledikleri bir alanda, değil; meditatif bir haldeyken içimizde uyuyan ve gün yüzüne çıkmayı bekleyen “gerçek ihtiyaçlarımıza” iç alanımızda bakacağız.
Regülasyon pratikleriyle başlayacağımız seansta ses titreşimleri ile çevrilerek meditatif bir hale girecek, derin dinlenme deneyimi yaşarken bir yandan da niyetlerimizi keşfedeceğiz. Çalışma sonunda journaling (yazma) pratiği ile iç alanımızda keşfettiklerimizi görünür kılacağız.

Sesle Meditasyon / Ses Banyosu:

Himalaya çanakları, çanlar gibi çeşitli enstrümanlar ve vokal kullanılarak yaratılan ses küresi içinde gerçekleşen bir çeşit meditasyondur.

•Etkili enstrümanlar ve methodlar kullanılarak yaratılan ses küresi içindeki titreşimler ile gündelik hayatta daha hareketli olan beyin dalgaları meditasyon seviyesine indirilir.
•Kişinin bu beyin dalgası seviyesinde sinir sistemi yatışır, derin gevşeme ile dinlenme hali oluşur.
•Öz benliğinden gelen ihtiyaçları, duyumları, mevcut halini gözlemleme fırsatı bulur.
•Kişinin bedensel-zihinsel-ruhsal şifalanma yolculuğuna katkısı bulunmaktadır.
“Evrenin sırlarını keşfetmek istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim üzerinden düşünün.”✨
Nikola Tesla

Sibel Okan

Kişilerin geçmişin yüklerinden kurtulup geleceğin kaygılarından arınarak anda yaşamalarına kolaylaştırıcılık yapma niyetiyle bu yoldayım. Çünkü ancak kişi anda yaşadığında “gerçek” mutluluk ve huzurun kapıları aralanıyor.
Bu niyetle mindfulness temelli sunduğum yoga, meditasyon, sesle meditasyon, mindfulness koçluğu, fasyal gevşetme teknikleri ve blog yazılarımla beden-zihin-ruh bütünlüğünü desteklemek üzere çalışmalarımı sürdürüyorum.

500TL

İda Dojo Edremit

Cennetayağı Mh. 799. Sk. No: 10/A Edremit
Balıkesir, 10300 Türkiye
+ Google Haritalar
+905057003105
Mekan sitesine git

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir