İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yağmur Kutlar ile Restoratif Yoga

Ocak 21 @ 11:00 12:30

21 Ocak Pazar / 11:00-12:30

Gündelik hayatın hızının aksine biraz yavaşlayarak bedeni farkındalıkla hareketlendirerek restoratif yoga pozları içine yerleştirip bedeni dinlendireceğiz.

Eklemlere, kaslara ve diğer dokulara canlılık ve yumuşaklık getirerecek minimal akışlarla bedeni dinleyerek dinlenme haline hazırlayacağız. Yavaş ve tekrarlı akışların kolaylaştırıcılığında yerleşeceğimiz restoratif pozlar ve uygulayacağımız nefes çalışmaları ile derin bir gevşeme ve dinlenme deneyimleyeceğiz.

Kimler katılabilir?

Herkese açıktır. Hareket eden, etmeyen, bedenini bu soğuk günlerde dinlendirmek isteyen herkes davetlidir.

Restoratif Yoga nedir?

Hintli Yoga Eğitmeni Iyengar’ın Hatha Yoga prensiplerini kullanarak geliştirdiği bir yoga ekolüdür. Iyengar öncelikle kendi üzerinde uygulamaya başlamış ve fiziksel ağrı, hareket kısıtlığı olan öğrencilerinde kullanarak geliştirmiş ve bugünki formuna ulaşmıştır.

Restoratif Yoga uygulamasında; beden desteklerle pozların içine yerleştirilerek, derin ve yavaş nefeslerle, “dinlen ve sindir” modunu yani parasempatik sistemini hareket geçirerek çalışılır. Pozların içinde uzun süreler, konforlu ve destekli biçimde yerleşilir, beden ve zihnin dinlenmesine, dengelenmesine fırsat sunar.

300TL

İda Dojo Edremit

Cennetayağı Mh. 799. Sk. No: 10/A Edremit
Balıkesir, 10300 Türkiye
+ Google Haritalar
+905057003105
Mekan sitesine git

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir