İçeriğe geç

“Bilmeniz gereken tek şey, geleceğin tamamen açık olduğu ve onu yaptıklarınızla yaratmak üzere olduğunuzdur.”

Pema Chödron

Yoga

Doğru Duruş

Bedenin nefeslerle birlikte hareket etmesiyle birlikte bedenin doğal ve doğru duruşu bulmasını destekler. Düzenli pratik ile kasların ve bağ dokuların güçlenmesi sayesinde kişiye sağlam ve doğru duruş sağlar.

Odaklanma

Tekrarlı hareket serileri, nefesle senkronizayon ve basit meditasyon uygulamaları ile gündelik hayata yansıyacak şekilde odaklanmayı destekler.

Beden Farkındalığı ve Kontrolü

Yoga pratiği sırasında; kişi kendi bedenini, sınırlarını ve olasılıklarını pratik içinde keşfederek beden farkındalığını geliştirir ve kişinin bedeni / zihni / duyguları üzerindeki kontrolünü destekler.

Bütüncül bir Beden çalışması

Dengeli bir yoga pratiği ile kasların güçlenerek esneyebilmesini, eklemleri güçlendirerek hareket kapasitesinin gelişimini sağlar. Güçlü, esnek ve dayanıklı bir beden ve zihin için tesis eder.

Sinir sistemi dengeleme

Düzenli yoga pratiği sinir sistemini dengeler ve kişinin kendi sistemini tanımasına fırsat sunar.

Gündelik hayatta farkındalık

Yoga pratiğinde mat üzerinde kendi bedeni, sinir sistemi ve zihinsel ve duygusal örüntüleriyle tanışan kişi bunun zamanla gündelik hayatına da taşımaya başlar. Pratik esnasında nefesleri fark etme çalışması gündelik hayatın bir parçası haline gelir.

Dayanıklılık ve Sakinlik

Yoga pratiği sinir sistemini dengelerken bir yandan da dışarıda olanlara verdiğimiz tepkileri fark etmenize vesile olur. Nefes ve beden farkındalığı ile daha dayanıklı bir sinir sistemi ve sakinleşmenizi sağlayacak basit araçlar öğrenmenizi sağlar.

Eğitmen

Yağmur Kutlar

Yağmur Kutlar; 2010 yılından bu yana Yoga pratiği içinde olan, İda Dojo’nun yoldaşı ve eğitmenidir. David Cornwell ve Şenol Topuz başta olmak üzere pek çok eğitmen ile çalışmış ve eğitimlerde asistanlık yapmıştır. Yoga eğitmenliği ile birlikte beden-zihin bağlantısı ve sinir sistemi düzenleme üzerine çalışmalar yapmaktadır. 2014’ten beri düzenli bir Ashtanga Yoga pratiğini sürdürürken, bedeni ve zihni besleyecek her türlü bilgi ve deneyime açık halde öğrenci kalmayı sürdürmektedir. 

ADRES:
Cennetayağı Mh. 799.sk No: 10/A
10300 Edremit / Balıkesir

Oğuzhan Yılmaz
0 505 700 31 05
idadojo@gmail.com